Wyniki sztafet

Ranking Szkół;

Ranking Województw;

Zdjęcia SKIPOL z dekoracji sztafet;

O  godz. 10:00 pobiegnie sztafeta  chłopców  z Gimnazjum Nr 1, a  o godz.10;45  sztafeta  dziewcząt. Na  godzinę 13:30 zaplanowano podsumowanie calości zawodow na deptaku Bani Kotelnica  Białczańska.

Do konca  sezonu 2016 jeszcze  finałowe zawody Biegu na Igrzyska w Jakuszycach i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w  Szelmencie kolo Suwałk.

W biegach sztafetowych wojewódźtwo Lubelskie reprezentowali uczniowie Gimnazajum nr1 w Tomaszowie Lubelskim. W biegu sztafetowym chłopców 4x3km MIX ( 2 zmiany styl klasyczny+2 zmiany styl dowolny) drużyna Gimnazjum nr1 zdobyła 2 miejsce, sztafeta dziewcząt wywalczyła 4 miejsce.

Srebrni medaliści biegli w składzie: Bartosz Głaz, Emil Pleskacz, Bartosz Cielniak i Dawid Ciećko, a sztafeta dziewcząt biegła w składzie: Kasia Sendecka, Magda Kuśmierz, Weronika Nieścior i Natalka Pliżga.

Po zawodach odbyła się ceremonia podsumowania i wręczenia nagród VI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzierzy Szkolnej na deptaku przy ośrodku Termy Bania w Białce Tatrzańskiej.

Ogromny sukces osiągneli uczniowie Gimnazjum nr1 wygrywając klasyfikacje generalną szkół wyprzedzając gimnazja sportowe, a Gimnazjum nr 2 zostało sklasyfikowane na 7 miejscu.

Dzięki tym wynikom województwo lubelskie zajęło 3 miejsce.

W Igrzyskach Szkoła Podstawowa nr 3 została sklasyfikowana na 5 miejscu. W VI Ogólnopolskich Igrzyskach i Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej wywalczyliśmy 16 medali w tym: 6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych.

DZIEŃ 2-gi 06-03-2016 STYL DOWOLNY

Kolejna  seria medali dla Lubelszczyzny w drugim dniu Igrzysk i Gimnazjady w Białce  Tatrzańskiej. Dorbek drugiego dnnia to  3 złote i 4 brązowe.

Złote madale  ponownie zdobyły i wracać będą z zawodów jako podwójne złote medalistki:

Monika Skinder /wybrana najlepszą  zawodniczką Gimnazjady/ - Gimazjum Nr  2  w Tomaszowie  Lubelskim i

Weronika Juzeluk - Szkoła Podstawowa Nr 3 w  Tomaszowie  Lubelskim.

Złoto wywalczył również Dawid Ciećko - Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (wczoraj srebro).

Brązowi medaliści  to:

Magdalena Kuśmierz - Gimnazjum nr  1  w  Tomaszowie  Lubelskim (wczoraj srebro)

Anna Berezecka  - Gimnazjum nr  2  w  Tomaszowie  Lubelskim (drugi brąz)

Rafał Putkowski - Szkoła Podstwowa Nr 2 w  Tomaszowie  Lubelskim i

Bartosz Cielniak - Gimnazjum Nr 1 w  Tomaszowie Lubelskim (wczoraj srebro)

WYNIKI  STYL DOWOLNY

Zdjęcia Skipol ze stylu dowolnego część 1-sza;  Część 2-ga;

Zdjęcia Skipol Dekoracje indywidualne;

Komentarz  skipola  w jednym zdaniu: ,,Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada są zawodami szkolnymi, nie zdobywa się w nich punktów do Rankingu PZN, nie zdobywa się klas sportowych, a przede wszystkim biega się jako reprezentant szkoły, a nie klubu!"

DZIEŃ 1-szy 05-03-2016 STYL KLASYCZNY

Na pewno pierwszy dzień tegorocznej Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, ekipa Tomaszowa Lubelskiego zaliczy do udanych. Indywidualnie zdobyli 8 medali, a Gimnazjium nr 1 jest po pierwszym dniu najlepszą szkołą w Polsce.