OOM 2018 (Mistrzostwa Polski Juniorów). MULKS Grupa Oscar z DZIEWIĘCIOMA MEDALAMI. Po dwóch dniach MULKS na 1-szym. Relacja Katolickie Radio Zamość. KLASYFIKACJE KOŃCOWE.

26 luty 2018

Relacja dźwiękowa Katolickie Radio Zamość "Tomaszowscy narciarze z medalami"

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja klubowa - nie udało się utrzymać prowadzenia klubowo. Ostatecznie MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski uplasował się na 2-gim miejscu.

Klasyfikacja województw "medalowa" - z trzema złotymi medalami województwo lubelskie zajęło 3-ie miejsce.

Klasyfikacja województw "punktowa" - punktowo województwo lubelskie jest na 4-tym miejscu.

Klasyfikacja indywidualna zawodników:

Zasadą klasyfikacji indywidualnej zawodników na OOM jest, że Juniorzy B mają liczone dwa starty, a Juniorzy A trzy starty. Podsumowanie wyników naszych zawodników, piszemy pod kątem zajętych miejsc w swoich kategoriach. Trzeba jednak podkreślić, że najwięcej punktów dla klubu zdobył Tomek Krawczyk w kategorii Junior A.

Najlepiej (pod kątem miejsca) z MULKS-u wypadł Janek Żółkiewski który z 16-toma punktami uplasował się na pierwszym miejscu, ex aequo z Dawidem Damianem i Michałem Boreczkiem. W kategorii Juniorów B, Bartek Głaz z 12-toma puntami, na 4-tym miejscu. Dawid Ciećko z 9-cioma punktami na 7-mym miejscu. Emil Plaskacz z 7-oma punktami na 10-tym, a Kamil Ożarowski z 4-ma na 16-tym.

Monika Skinder w kategorii Juniorka B, z 15-toma punktami na 3-cim miejscu. Magda Kuśmierz - na 5-tym, Kasia Sendecka na 23-cim miejscu. Monika z dwoma złotymi medalami wygrywa klubową klasyfikację medalową.

W kategorii Junior A, Tomek krawczyk z 18-toma punktami na 6-tym miejscu, Alek Stokfisz z 10-cioma, na 11-tym miesjcu.

PISZĄC TO PODSUMOWANIE I ANALIZUJĄC MUSZĘ STWIERDZIĆ , ŻE KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA, JEST "DO POPRAWIENIA" !!! - u Juniorów B wzięto dwa starty, w Juniorkach B - trzy starty. Zostawiamy powyższy wpis, poczekamy na poprawienie tego zestawienia. Analizując, wygląda, że z punktu widzenia MULKS-u, poprawki wpłyną tylko na miejsce Magdy Kuśmierz ...... poczekajmy ....

Tak już na zakończenie tego podsumowania, uwagi do klasyfikacji indywidualnej

Analizujac "ex aequo" w Juniorach B, sumując punkty ze startów indywidualnych, mamy wskazanie na Janka Żółkiewskiego, sumując wszystkie starty (razem za sztafetami) mamy wskazanie na Michała Boreczka. Czy tak, czy tak, nie ze wskazaniem na Dawida Damiana tak jak napisał Skipol (choć bardziej to wygląda na "niedopatrzenie wieczornego wpisu").  A sumując wszystkie starty mamy ex aequo Janka Żółkiewskiego i Dawida Damiana z 25-cioma punktami na 2-gim i 3-cim miejscu.

Podobne rozstrzygnięcia, trzeba będzie robić w Juniorkach B. Eliza Rucka i Iza Marcisz będą miały po 16-cie punktów. I z sumowania startów indywidualnych i wszystkich startów, mamy wskazanie na Elizę Rucką.

Dzień 4-ty 2018-02-25 Sztafety

Wyniki sztafety;

Wyniki naszych zawodników:

W kategorii Junior A sztafeta w składzie Alek Stokfisz i Tomek Krawczyk zajęła 5-te miejsce.

W kategorii Juniorka B z przewagą 20 sekundową wygrywa sztafeta Magda Kuśmierz i Monika Skinder. Brawo ZŁOTO na 11 startujących sztafet.

W kategorii Junior B nie w pełni zrealizowany plan naszych chłopaków, ale liczy się efekt, a ten jednak jakiś jest. Brązowy medal wywalczyła sztafeta w składzie Dawid Ciećko i Bartek Głaz. Czwarte miejsce Emil Pleskacz i Janek Żółkiewski. Startowało 8 sztafet.

Lista startowa SZTAFET;

Dzień 3-ci 2018-02-24 Styl klasyczny

Zdjęcia Dz_3-ci;

Trzy medale wywalczyli dzisiaj zawodnicy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Janek Żółkiewski zdobywając dzisaj ZŁOTY MEDAL, ma już komplet medali. Bartek Głaz dzsiaj wywalczył BRĄZOWY MEDAL, i w sumie ma już dwa brązowe medale.

Monika Skinder w kategorii Juniorka B dzisiaj z BRĄZOWYM MEDALEM, i w sumie ma już dwa medale złoty i brązowy.

Wyniki Dz_3-ci styl klasyczny;

Wyniki naszych zawodników w stylu klasycznym

Juniorzy A: Tomek Krawczyk dzisiaj na 8-mym miejscu. Alek Stokfisz 11-ty.

Juniorki B: Monika Skinder brązowy medal, Magda Kuśmierz dzisiaj na 8-mym miejscu, Kasia Sendecka 18-ta.

Juniorzy B: Złoty medal Janka Żółkiewskiego, Bartek Głaz brązowy medal, Dawid Ciećko dzisiaj 6-ty, Emil Pleskacz zajął 10-te miejsce, Kamil Ożarowski 15-te miejsce.

Kuracje "przeciwprzeziębieniowe" przynoszą efekty. Dzisiaj startuje pełny skład MULKS-u. O 10:00 zaczyna Alek Stokfisz. TRZYMAMY KCIUKI !!!

Listy startowe;

KLASYFIKACJE PO DWÓCH DNIACH

MULKS GRUPA OSCAR prowadzi w klasyfikacji klubów po dwóch dniach OOM 2018.

Wyniki klasyfiakacji klubowej.

Lubelszczyzna w klasyfikacji medalowej i punktowej na 3 miejscu.

Wyniki klasyfikacji punktowej.

Wyniki klasyfikacji medalowej.

Dzień 2-gi 2018-02-22 Styl dowolny

Lista startowa dzień 2-gi;

Wyniki Dzień 2-gi styl dowolny;

Zdjęcia OOM 2018 dzień 2-gi;

Rozpoczęły się boje na dystansach. Dzisiaj biegi stylem dowolnym. Jutro zawodnicy mają dzień przerwy, a w sobotę biegi dystansowe stylem klasycznym. Patrząc na prognozy , w sobotę zawodników czekają również zmagania z niezłym mrozem. W sobotę ma być ok -10 stopni.

Wyniki naszych zawodników w dniu dzisiejszym

Juniorzy A: Tomek Krawczyk znów powalczył i ukończył na 7-mym miejscu. Alek Stokfisz dzisiaj 10-ty.

Juniorki B: Monika Skinder - dzisiaj nie startowała, Magda Kuśmierz dzisaj na 11-te miejsce, Kasia Sendecka 19-ta.

Juniorzy B: Brązowy medal Janka Żółkiewskiego, Bartek Głaz nie startował, Emil Pleskacz wygrał dzisiaj z Dawidem, zajął 8-me miejsce, Dawid 9-ty, Kamil Ożarowski tak jak w dniu wczorajszym 13-te miejsce.

Gratulacje. Macie po czym odpoczywać.

DZIEŃ 1-szy 2018-02-21  SPRINTY

Bardzo owocny dzień dla MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze w kwalifikacjach, dzielnie walczyli w ćwierćfinałach i półfinałach. Ukoronowaniem dnia są trzy medale wywalczone w finałach. Monika Skinder wywalczyła złoty medal w kategorii Juniorka B, Jan Żółkiewski srebrny medal i Bartek Głaz brązowy w kategorii Junior B.

Juniorzy A: Bardzo dobre 6-te miejsce w finale B wywalczył Tomek Krawczyk. Alek Stokfisz zajął 9-te miejsce.

Juniorki B: Złoty medal Monika Skinder, Magda Kuśmierz wygrała finał B i zajęła 5-te miejsce, Kasia Sendecka ostatecznie zajęła 13-te miejsce.

Juniorzy B: Srebrny medal Janek Żółkiewski, brązowy medal Bartek Głaz, Dawid Ciećko wygrał pewnie finał B i zajął 5-te miejsce, Emil Pleskacz zajął 12-te, a Kamil Ożarowski 13-te miejsce.

Zdjęcia Sprinty;

Zdjęcia OOM 2018 Dz_1-szy;

Wyniki Dzień 1-sz Sprinty;

Wyniki kwalifikacji;

Komentarz  Waldemar Kołcun  - trener  MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski  :,, Cieszę  się że tak wysokimi lokatami  rozpoczęliśmy  rywalizację w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie . Oprócz  medali cięszą  wysokie  wyniki pozostałych zawodników , którzy wygrali z zawodnikami z którymi jeszcze  na przestrzeni tego sezonu  nie wygrywali. To znaczy, że nasz  forma  jest optymalna,  a ostatnie tygodnie potwierdziły koncepcję  bezpośredniego przygotowania do startów. Do tego doszło na wysokim poziomie  smarowanie w które mocno angażują się zawodnicy gdyż  ja bym sam nie dał rady,  a na ,,serwis menów” jeszcze naszego klubu nie jest stać. Na pewno w tym elemencie nie ustępowaliśmy ,,serwis menom” Kadry, którzy przyjechali  na  OOM  smarować  narty  wybranym  zawodnikom. Mam  nadzieję, że uda nam się  na tym poziomie wystartować w kolejnych konkurencjach, a więc w  stylu dowolnym i klasycznym na dystansie, a na koniec zmagań w niedziele 25.02 w  sztafetach sprinterskich”.

Lista startowa sprinty;

Eliminacje rozpoczynają się o 9:30. Z naszych pierwsi startują Tomek Krawczyk i Alek Stokfisz. TRZYMAMY KCIUKI !!!

Czas mierzy PifSport, więc Skipol pewnie najszybciej wyniki będzie publikował (zresztą, czy tak, czy siak i tak jest najszybszy z informacjami).