Zakończenie sezonu biegów na nartorolkach. Ptaszkowa - 06.10.2018 r.

07 październik 2018

Zakończenie  sezonu  biegów na nartorolkach. Ptaszkowa - 06.10.2018 r.

Zawodami  w Ptaszkowej  zawodnicy  MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów lubelski  zakończyli  zmagania  w  ramach Pucharu Polski 2018 w biegach na nartorolkach. Łącznie  wystartowali  w  7 imprezach,  a  do klasyfikacji  końcowej  zaliczne  było  5  najlepszych  wyników. W  zawodach  finałowych w Ptaszkowej  zawodnicy  wystartowali  w konkurencji  sprint  stylem dowolnym, a  bardzo wymagająca trasa  w  piękny i nowoczesnym ośrodku liczyła 1500 metrów. Jesli powiemy  że na  8  startujących zawodników  zdobyti 7 medali indywidualnych  to daje  to obraz  i ocenę  startu  narciarzy z  Tomaszowa  Lubelskiego. Złote medale  zdobyli Jan Żółkiewski i Katarzyna  Sendecka  w juniorach, srebrne  medale  Anna Berezecka  i Dawid  Ciećko w juniorach B, a brązowe Magdalena Kuśmierz i Michał  Gumieniak  w  juniorach  B i nasz  młodzik Emil Koper. Blisko finału i walki o medal był Kuba  Ferenc, który ostatecznie  zajął 6 miejsce.

Wyniki Finał Pucharu Polski Ptaszkowa 2018

Ośrodek Ptaszkowa - zawody PP

Film krótki pokazujący trasę .

od  lewej : M.Gumieniak, J. Żółkiewski, D. Ciećko, M. Kuśmierz, A. Berezecka, A. Sendecka, K. Ferenc, E. Koper.

Cała ,,ósemka"  jak wyżej  uplasował sie w pierwszej szóstce  klasyfikacji generalnej Puchar Polski 2018. W  klasyfiakcji generalnej  w juniorach  zwyciężył Jan Żółkiewski, 2 miejsce  w juniorach B wywalczył  Dawid Ciećko  i w młodzikach  Emil Koper,  trzecie miejsca zajęli: w juniorach B  był  Michał Gumieniak, w juniorkach Katarzyna Sendecka i  w juniorkach B Magdalena Kuśmierz, 4 miejsce  w juniorach B  zajął Jakub Ferenc.

Podsumowując  wrześniowe zmagania w ramach Pucharu Polski  należy  życzyć  jeszcze lepszych wyników już na nartach, a  sezon rozpoczną zawody 8-9 grudnia 2018 roku ,,Inauguracja  sezonu Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich" w  Ptaszkowej. Jest trochę  czasu /2 miesiące/  do tych zawodów  , które  wprowadzą nas  do sezonu  zimowego. Jak  kto wykorzysta  ten czas  przekonamy się  wkrótce. Wydaje  się że  zawodnicy,  których forma  nie  zaiskrzyła podczas jesiennych zmagań na nartorolkach powinni  przemyśleć  swoje  wakacyjne  zaangażowanie i po sportowemu  rozłościć się i pokazać,  że jeszcze nie trzeba  ich wykreśłać  z czołówki krajowej. Czy  zwycieży  ,,sportowa  złość"  czy utrzyma  sie  apatia na  sportowe  osiągniecia  to zależy już tylko od zawodników. Klub pomimo  trudności finansowych jak zawsze  zresztą w sporcie  zabezpieczy dwa obozy  na pierwszy śniegu  w : Livigno i Ptaszkowej,  sprzęt  jest i treningi codziennie są  ......  tylko trenować i  walczyć  o zwycięstwo .....

W całości cyklu Puchru Polski nie  wystartowli nasi ,,eksportowi"   zawodnicy  : Monika Skinder  - kadra  A kobiet trenera A. Wieretelnego i Bartosz  Głaz  - kadra młodzieżowa J. Krężeloka. O ich formę  to  możemy być  chyba  spokojni. Wszysko jednak  zweryfikuja  pierwsze  zimowe  starty.

Tak więc  jest  dobrze,  a moze być lepiej .... a więc do boju MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski !!!!!