Monika Skinder po raz trzeci obroniła tytuł Mistrzyni Polski Seniorek w sprincie.PGA-Slavic Cup - MPS - MPM Wisła Kubalonka, 9-10.03.2019r. Galeria zdjęć A.B.

10 marzec 2019

Monika  Skinder po raz  trzeci obroniła tytuł Mistrzyni Polski Seniorek w sprincie.PGA-Slavic Cup - MPS - MPM  Wisła Kubalonka, 9-10.03.2019r. Galeria zdjęć A.B.

Podczas  Mistrzostw Polski Seniorów doskonale  zaprezentowała się Monika Skinder , która  do  tegorocznych tytułów Wicemistrzyni Świata Juniorek , brązowego i złotego medalu EYOF, czy  10- tego miejsca  w Team Sprint podczas Mistrzostw Świata w Seefeld wywalczonego w parze z Justyną Kowalczyk dołożyła złoty medal Mistrzostw Polski Seniorek w sprincie. Trzeba  dodać, że był to kolejny trzeci z rzędu w kolejnych sezonach tytuł Mistrzyni Polski w sprincie, a pierwszy w 2017 roku mając 15 lat Monika  wywalczyła również na Kubalonce,  ale w  stylu dowolnym. Nasza młoda zawodniczka  wykazała się można powiedzieć ,,rutyną'' inni nazwą to doświadczeniem  w drodze  po tytuł Mistrzowski. Spokojny bieg w  kwalifikacjach, ,,przeczłapany'' ćwierćfinał, trochę mocniejszy  półfinał , a w finale  po raz kolejny udowodniła, że całkowicie  zasługuje na miano najlepszej sprinterki w  biegach narciarskich w Polsce. Film z ostatnich 200 metrów  walce o złoto to pokazuje. : https://www.facebook.com/LubelskiOZNarciarski/videos/2010456262357161/?t=0

Wprawdzie uległa na ostatniej prostej słowackiej zawodniczce  Prochazkowej / której wyraźnie lepiej narty pojechały, to zawodniczka,  która  wielokrotnie wchodziła w 30-stke Pucharu Świata/, ale nad  będącą w  bardzo dobrej dyspozycji Izą Marcisz, jak na sprinty miała  wyraźną przewagę.

Trzeba dodać, że  zawodniczka  już od Mistrzostw Świata  w Seefeld narzeka na zmęczenie  sezonem Mistrzostwa Świata  Juniorów  w  Lahti i Igrzyska  w Sarajewie  zostawiły wyraźny ślad w organiźmie  naszej młodej zawodniczki, która  dopiero  w grudniu skończy  18 lat. Tym bardziej wielkie wyrazy szacunku za  ten kolejny na przestrzeni ostanich trzech lat tytuł.

W rozgrywanych jednocześnie Mlodziezowych Mistrzostwa  Polski bardzo wysokie  4 i 5 miejsce  zajęli nasi ,,seniorzy'' opdpowiednio Tomasz Krawczyk i
Aleksy Stokfisz.
Brawo  panowie !!!!

Trochę  cieniu  Mistrzostw Polski zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski startowali w finale cyklu imprez Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich o Puchar Grupy Azoty. Jeśli chodzi o rywalizację klubową  to nasz klub  już dawno zapewnił sobie po raz  dziesiąty z rzędu zwycięstwo, ale  zawodnicy przyjechali Kubalonkę  bronić swoich wysokich pozycji w klasyfikacjach indywidualnych. Najlepiej wypadł junior D Szymon Bełz który po raz  kolejny wygrał swoją kategorię,  ale  wysokie fajne  miejsca  4-te w wywalczyli juniorzy B Anna Berezecka i Bartosz Cielniak. Dobre biegi  wyknali Maciek Dubas / 5 miejsce w kategorii juniora D / i Emil Koper / 6 miejsce  w  młodzikach/.

Wyniki I  dnia PGA.

W  drugim dniu  zawodów MPS, MPM i PGA  odbyły się biegi na  dystansie  i  w trudnych  ,, mocno wilgotnych"  warunkach, gdzie  decydowało  smarowanie  zawodnicy  rywalizowali stylem dowolnym ze  startów  interwałowych co 30  sekund.
W  Mistrzostwach  Polski Seniorów na  10 km stylem dowolnym Monika  Skinder  zajęła 5 miejsce,  wygrywając  kategorie  juniorki B, a Bartosz Cielniak na  15-stkę był  14-sty ,,open"  zajął 4 miejsce  w kategorii juniora B. W  Młodziezowych Mistrzostwach Polski  wysokie  4 i 5 miejsce zajęli odpowiednio Tomasz Krawczyk i Aleksy Stokfisz. Młodzicy  i juniorzy D w  ramach Pucharu Grupy Azoty rywalizowali na  bardzo  wymagającej trasie  3 km. Tutaj najlepiej wypadł Maciej Dubas  wygrywając  kategorie  juniora D,  a czas jaki  uzyskał Maciek dał by mu 2 miejsce  w młodzikach. Brązowy medal  zdobył zwyciesca  z  soboty  Szymon Bełz . Trzeba  dodać wysokie  miejsca  dekorowane n apodium  i nagradzane  dyplomami w  juniorach D Bartosza Kity - 5 miejsce  i 6 miejsce  Weroniki Łysko .

Na podsumowanie  całości  cyklu imnprez  Narodowego Programu Rozwoju Biegów narciarskich o Puchar Grupy Azoty należy poczekać, aż organizator Polski Związek Narciarski przedstawiwyniki końcowe  klasyfikacji generalnych. Na całość cyklu składało się 5 imprez na których zawodnicy  startowali dwukrotnie. Do klasyfikacji końcowych  indywidualnych i  klubowych brane  były  wyniki z 8-śmiu najlepszych z  10-ciu biegów. Przypomnijmy jeszczen że  całość cyklu rozpoczęły  zawody w Mucznem / podkarpackie/, a kolejnymi  etapami  były  zawody  w  Tomaszowie  Lubelskim, Zakopanym , Ptaszkowej, a  finał  rozegrano  na  trasach Kubalonki k/ Wisły. Jeśli chodzi o wyniki nieoficjalne to wiadomo dziś  że w klasyfikacji klubowej  po raz  dziesiąty z  rzędu wygrał MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski.

Wyniki Mistrzostw  Polski II dzień  kobiety  i mężczyźni.

Wyniki NPRBN  Pucharu Grupy Azoty .

Wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski .

Puchar Grupy Azoty – Slavic Cup Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Wisła Kubalonka, 9-10.03.2019r.