Strona Biegu Piastów
XXX Jubileuszowy Bieg Piastów

W dniach 4-5 marca na trasach biegowych w Jakuszycach k/Szklarskiej Poręby, odbył się XXX Jubileuszowy Bieg Piastów. Po kilku latach nieobecności, w bieżącym roku środowisko narciarskie z Tomaszowa zmobilizowane przez Panią Bogusławę Soból postanowiło wystartować w tej największej w Polsce imprezie. Wynajętym busem - jazda trwała 10 godzin i trzeba było przejechać 650 km, a więc droga trochę się dłużyła, ale w nagrodę czekały na narciarzy przepiękne trasy i 1,5 m śniegu. Jakuszyce nie na darmo nazywane są stolicą narciarstwa biegowego. Codziennie 2 ratraki przygotowują turystom i sportowcom dziesiątki kilometrów tras. Zrobiło to na naszych narciarzach olbrzymie wrażenie. Nasza ekipa podzieliła się na dwie grupy, z których jedna zdecydowała się na start w sobotę na 50 km w stylu klasycznym, a druga na niedzielny start na 25 km stylem dowolnym, czyli „łyżwą”. Brak startów w Biegu Piastów spowodowało, że nasi narciarze startowali z ostatnich grup startowych i na poczatku po starcie mieli olbrzymie problemy ze złapaniem swojego rytmu biegu, pomimo, że trasa liczyła 15 metrów szerokości. W większości przypadków musieli się w dosłownym tego słowa znaczeniu przedzierać przez tłumy narciarzy, gdyż okazało się, że nie byli tacy słabi jak wynikało to z ustawienia na starcie. Ostecznie wynik nie był tutaj najważniejszy, gdyż przed startem wszyscy myśleli tylko o szczęśliwym ukończeniu biegu i dobiegnięciu do mety, aby na swoim koncie zaliczyć 50-cio, czy 25-cio km bieg narciarski, ale duch sportowy i rywalizacji drzemał w każdym uczestniku.
     Na trasie każdy znajdował swoich przeciwników, z którymi się tasował na podbiegach i zjazdach. Ostecznie nasi zawodnicy zajęli miejsca w środku stawki i na koniec odgrażali się, że za rok jak zdrowie pozwoli, lepiej przygotują się do tej rywalizacji.
     Wyniki sportowe rywalizacji sportowców amatorów z Tomaszowa Lubelskiego przedstawiają się następująco:
Bieg na 50 km w stylu klasycznym - sobota 04.03.2006 rok:
Pasieczny Jerzy - 240 miejsce w „open” w czasie 3:57,27,4 - w swojej kategorii wiekowej był 64.
Waldemar Kołcun - 247 miejsce w „open” w czasie 3:59,43,5 - w swojej kategorii wiekowej był 65, wśród nauczycieli zajął 20 miejsce.
Pupiec Jan - 309 miejsce w „open” w czasie 4:10,45,2 - w swojej kategorii wiekowej był 72.
Anioł Henryk - 428 miejsce w „open” w czasie 4:36,44 - w swojej kategorii wiekowej 85, wśród nauczycieli zajął 35 miejsce.
Sobół Longin - 454 miejsce w „open” w czasie 4:41,14 - w swojej kategorii wiekowej 95.

Bieg na 25 km w stylu dowolnym - niedziela 05.03.2006 rok:
Pupiec Jan - 160 miejsce w „open” w czasie 2:01,34 - w swojej kategorii wiekowej 23.
Bury Leszek - 190 miejsce w „open” w czasie2:06,35,4 - w swojej kategorii wiekowej 34, wśród nauczycieli zajął 18 miejsce.
Stokfisz Grzegorz - 269 miejsce w „open” w czasie 2:30,28 - w swojej kategorii wiekowej zajął 47 miejsce.
Stokfisz Dorota - 310 miejsce w „open”, 35 w kategorii kobiet - w czasie 2:53,38 - w swojej kategorii wiekowej zajęła 8 miejsce.
Soból Bogusława - 315 miejsce w „open”, 36 w kategorii kobiet - w czasie 2:58,38- w swojej kategorii wiekowej zajęła 2 miejsce.
Kołcun Krystyna - 361 miejsce w „open”, 39 miejsce w kategorii kobiet - w czasie 3:34,17,5, w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce, wśród nauczycieli zajęła 35 miejsce.

Wyniki Biegu PiastówWyniki Biegu Piastów - 50 km CL       Wyniki Biegu PiastówWyniki Biegu Piastów - 25 km F